Gündem Fatso Gündemi

DÖRDÜNCÜ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVI YAPILDI
02 Mart 2017 Perşembe / 10:07:43

FATSOFatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO ) ile MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri işbirliği ile gerçekleşen 'Mesleki Yeterlilik Belgesi' sınavları dördüncü kez Fatsa ‘ da yapıldı. Sınav alanını ziyaret eden Fatsa TSO Yön. Kur. Bşk. Tayfun KARATAŞ, yapılan sınavların önemini vurguladı. Başkan KARATAŞ , “Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenlenmesi ile ilgili yaptığımız girişimler sonucu iş dünyasındaki birçok çalışanımıza ve iş yerlerimize Mesleki Yeterlilik Belgesi konusunda belge hizmeti vermeye devam ediyoruz. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepinize bundan sonraki çalışma hayatlarınızda başarılar kazasız belasız çalışmalar diliyorum. İnşallah bu çalışmalara diğer firmalar ve diğer çalışanlarımızla birlikte devam edeceğiz.” dedi.

Sınav alanında sınavı izleyen Fatsa TSO Genel Sekreteri Hamdi KARAMUSTAFA yaptığı açıklamada; Mesleki Yeterlilik Belgesi konusunda öncü Odalar içerisinde olduklarını kaydederek, “Mesleki Yeterlilik Belgelerinin verilmesi konusunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin başlatmış olduğu bir çalışma sonucunda Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konu üzerinde yoğunlaştık. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin iştiraki olan Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş (MEYBEM) ile birlikte riskli gruplar üzerinde bulunan işlerin belgelendirilmesi konusunda yaptığımız çalışmalarla Ordu İlinde en çok sınav ve belgelendirme yapılan İlçe ve Oda konumundayız. Yeni talepler de gelmeye devam ediyor. FATSO olarak 2016 Mayıs ayından bugüne kadar düzenlediğimiz sınavlar başarıyla tamamladı ve sınavı geçenler belgelerini aldı.” diye konuştu.

Mesleki Yeterlilik Belgelendirmesi zorunlu tutulan mesleklerde yapılan düzenleme ile belgesiz çalışmanın mümkün olmadığını hatırlatan Genel Sekreter KARAMUSTAFA,2017 yılından itibaren belgesiz çalıştığı Bakanlıkça tespit edilen işyerlerine işçi başı 500.- TL idari para cezası uygulanacağı uyarısında bulundu. Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sisteminin katma değerli üretime, istihdama ve rekabetçiliğe güç katacağını belirterek “Sınavlarda başarılı olan kişilerin 2017 yılı sonuna kadar belge masrafı ile sınav ücretinin tamamı İŞKUR’un İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacak. İşçi ve işverene herhangi bir maddi yük getirmiyor. Çalışanı Mesleki Yeterlilik Belgesi alan işveren, 12 ay boyunca S.G.K. Sigorta işveren payını ödemiyor. Belgesi olan birini işe alırsa 4,5 yıla varan sigorta işveren payını ödemiyor” dedi.

Belge başvurularının MEYBEM’e iletilmek üzere Oda tarafından teslim alındığı ve gruplandırıldığı, gerekli kontenjanlar tamamlandıkça da sınavların gerçekleştirileceği bilgisini verdi. Ayrıca, üyelerimizin ve çalışanlarının herhangi bir idari yaptırıma ve mağduriyete maruz kalmamaları için MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ başvurularını en kısa sürede tamamlamaları tavsiyesinde bulundu.Gündem Arşivi
ÖĞRENCİLERİMİZE YARDIMLARIMIZ KORGAN İLÇEMİZDE DEVAM ETTİ ÖĞRENCİLERİMİZE YARDIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR HER İLÇEDE 1 KÜTÜPHANE PROJEMİZİN 4.SÜ HAYATA GEÇTİ PLASTİK POŞETLERİN ÜCRETLENDİRİLMESİNDE USÜL VE ESASLAR KOBİ DEĞER KREDİSİ KULLANIMA AÇILDI HİJYEN EĞİTİMİ TAMAMLANDI İLÇEMİZDEKİ ÖĞRENCİLERE KIŞLIK YARDIMLARIMIZ SÜRÜYOR HİSARCIKLIOĞLU: "DESTEKLERİMİZ SÜRECEK" TEBLİGATTA ELEKTRONİK DÖNEM BAŞLIYOR GIDA ÜRETİMİ YAPAN ÜYELERİMİZ İÇİN HİJYEN EĞİTİMİ POŞET ÜCRETİ Ve POŞET BEYANNAMESİ KANUNU RESMİ GAZETDEDE YAYIMLANDI TÜRKİYE 100 LİSTESİNDE YER ALMA FIRSATI EN BÜYÜK SIKINTI YÜKSEK FAİZ ENFLASYONLA MÜCADELE "YERLİ ÜRETİM" LOGO KULLANMA ZORUNLULUĞU MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM-SATIM İŞLEMLERİ ODA AİDAT BORÇ YAPILANDIRMA KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI HAKKINDA TÜM BİLGİLER KOBİ'LERE NEFES KREDİSİ BAŞKAN KARATAŞ GÜVEN TAZELEDİ FATSO'DAN KURSİYERLERE SERTİFİKA TÖRENİ FATSA OSB'DE İSTİHDAM SAYISI 3700'E ULAŞTI FATSA'DAKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN KIŞLIK YARDIMLARI YAPILDI ÇAMAŞ İLÇESİNDE ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK ÇAMAŞ BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİK ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMLARIMIZ ÇAMAŞ İLÇESİNDE DEVAM ETTİ AYBASTI ÇATALPINAR VE KABATAŞ İLÇELERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMDA BULUNDUK AYBASTI VE ÇATALPINAR İLÇELERİNDE KAYMAKAMLARI ZİYARET ETTİK AYBASTI KABATAŞ VE ÇATALPINAR İLÇELERİNDE ODA BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİK AYBASTI'DAKİ ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK BAŞKANIMIZDAN ODALARA ZİYARET KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİN 2. GRUBU BAŞLADI HER İLÇEDE 1 KÜTÜPHANE PROJEMİZİN 3.SÜ AÇILDI KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN BİRİNCİSİ TAMAMLANDI BAŞKANIMIZDAN BASIN KURULUŞLARINA ZİYARET ODAMIZ BÜNYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI KÜTÜPHANEMİZ TAMAMLANIYOR KORGAN Ve KUMRU İLÇELERİNDE ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMLARIMIZ SÜRÜYOR TKDK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI MİLLETVEKİLİMİZ ERGÜN TAŞCI'DAN TEKSTİL KURSUMUZA ZİYARET SANAYİYE DAYALI BİR EKONOMİYE GEÇMELİYİZ İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK İŞ GARANTİLİ İSTİHDAN KURSLARININ 13.SÜ BAŞLADI FATSA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ'NDEN BAŞKANIMIZA ZİYARET KURS BAŞVURULARI BAŞLADI İMALATÇI KOBİLERE 1 MİLYON DESTEK İŞ'DE KADINLAR PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI FATSO'DAN FINDIK DEĞERLENDİRMESİ FATSA'DAKİ STK'LARDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Girişimciler
Meslek Grupları
Genç Girişimciler

Kadın Girişimciler
Üye Bilgi Servisi
Meslek Grupları
Odamıza üye firmaların bilgilerine ulaşmak için açılacak olan forma aradığınız firmaya ait Üye Sicil No, Ticaret Sicil No, Vergi Numarası ve Nace Kodu bilgilerini girerek sorgulama yapabilirsiniz.
Arama formuna erişim için tıklayınız.
Meslek Grupları
Meslek Grupları
AB
Nace Rev.2
AB
Meslek gruplarımızın Nace Rev formatında listesi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bağlantılar
Bağlantılar
Avrupa İşletmeler Ağı
Avrupa İşletmeler Ağı
TOBB TV
TOBB TV
Tek Hedef Bilişim
Tek Hedef Bilişim
Kobi Bilgi Sitesi
Kobi Bilgi Sitesi
TEB Kobi TV
TEB Kobi TV
Rekabet Kurumu
Rekabet Kurumu
Yeni Türk Ticaret Kanununa Hazır mısınız?
Yeni Türk Ticaret Kanununa Hazır mısınız?
T.O.B.B Fatsa Belediyesi 19 Mayıs Üniversitesi Ordu Üniversitesi Türkiye