Gündem Fatso Gündemi

ESNAFA 48 AY VADELİ KREDİ MÜJDESİ
12 Ekim 2016 Çarşamba / 11:39:01

FATSOFatsa Şekerbank Şube Müdürlüğü görevine yeni başlayan Sevgi Çam Doğan, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş’ı makamında ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlara özel sunacakları kampanyalar hakkında bilgi verdi.
Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş tarafından karşılanan Fatsa Şekerbank Şube Müdürü Sevgi Çam ve Müdür Yardımcısı Bilgen Alp, bir süre bölgenin ekonomisi üzerine sohbet etti. Karataş, Fatsa OSB’nin öneminden bahsederek ilçede imalat üzerine birçok işletmenin bulunduğuna dikkat çekti.
Nazik ziyaretlerinden dolayı Doğan ve Alp’e teşekkür ederek konuşmasına başlayan Karataş, Fatsa’nın arkasında bulunan ilçelerden dolayı stratejik bir konumda olduğunu belirtti.
Bölgedeki esnafın ve vatandaşın tek geçim kaynağının fındık olduğunu belirten Karataş, “Öncelikle bizleri ziyaret eden Fatsa Şekerbank Şube Müdürü Sevgi Çam ve Müdür Yardımcısı Bilgen Alp’e teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Kendileri bizleri ziyaret ederek bölgenin ekonomik durumu hakkında bilgi aldılar. İnşallah kendileri Fatsa ilçesinde güzel çalışmalara imza atacaktır. Fatsa ilçesinde çok sayıda bankanın bulunuyor olması bir rekabet ortamını da beraberinde getiriyor. Bu anlamda şanslı olduğumuzu düşünüyorum.” dedi.
Karataş’ın konuşmasının ardından Şekerbank olarak esnaf kredilerinde 84 aya kadar vade imkanı sunduklarını ifade eden Sevgi Çam Doğan, “Dönemsel kampanyalar ile esnafa özel avantajlı faizlendirme imkanlarımız da bulunmaktadır. Esnaf ve işletme müşterilerimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak geliştirdiğimiz Nefes Aldıran Kredi ile vergi ödemeleri gibi yasal yükümlülüklerin arttığı aylarda firmalara, taksit atlama imkanı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

“DOSTLUK KAZANSIN” UYGULAMASINI BAŞLATTIK
Doğan, ayrıca, “Dostluk Kazansın” adıyla başlattıkları uygulama kapsamında müşterilerin tavsiyesiyle Şekerbank ile yeni çalışmaya başlayanlara indirimli finansman sağlarken, arkadaşını tavsiye eden müşterilere ise tavsiyeleri için bankacılık işlemlerinde indirimler sunduklarını kaydetti. Turizmciden eczacıya, hal esnafından gözlükçü ve optikçiye kadar birçok faaliyet alanında işletmelerin ve esnafın yanında olmaya devam ettiklerini anlatan Doğan, şöyle devam etti: “Hal esnafı için “Taptaze Destek Paketi”, fırıncılara yönelik “Ekmeğine Destek Paketi”, gözlükçü ve optikçilere yönelik “Net Destek Paketi”miz ile sektörüne özel olarak esnafımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz dönemde sunduğumuz bu destek paketlerimizi de her zaman olduğu gibi, sektördeki işletmelerin çalışma koşulları ve sektörel ihtiyaçlarına uygun bir şekilde üretimin artmasını hedefleyerek geliştirdik. Her sektörün ve her bölgenin farklı ihtiyaçları olduğunu bilerek esnafımıza, sektörüne özel imkanlar sunmaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.

ÜRETEN KART İLE TEK SEFERDE 5 BİN TL ÇEKİLİYOR
İşletme bankacılığındaki bir diğer ilkimiz olan “Üreten Kart” ürünümüz ile esnafımız tüm şirket harcamalarını yaparken, aynı zamanda şubeye gitmeden ATM’den kredi başvurusu yapıp, kredi tutarını da ATM’den çekebiliyor. Yine Üreten Kart ile esnafımız, ATM’den işletme hesabına para yatırabiliyor ve aynı gün içinde tek defada 5.000 TL’ye kadar para çekebiliyor. Bu ürünümüzle ticari kart adedimizde beklenenin üzerinde artış gösterdik. Üreten Kart ile esnaf ve işletme sahiplerine tüm bankacılık ürünlerinin tek bir hesap özetiyle yani tek bir ekstre ile takip edebilmesi imkanı sağlıyoruz. Üreten Kart, yurt içinde ve dışında şirket harcamalarında kullanılmak üzere şirket adına yetkili çalışanlara da verilebiliyor. Bu özelliği sayesinde şirket çalışanlarının yaptığı harcamalar da tek bir hesap özeti sayesinde kolayca takip edilebiliyor. Üreten Kart, esnaf ve işletme sahiplerine, iş yaptıkları bayi, distribütör ya da toptancı firmalarda pratik, güvenli ve düşük maliyetli bir ödeme sistemi kullanma imkanı sunuyor. İşletme sahipleri, ödemelerini mal alımı yapılan firma ile anlaşılan vadede belli bir limit dâhilinde yapabiliyor.

ENERJİ YATIRIMLARI İÇİN EKO KREDİ GELİŞTİRİLDİ
Enerji verimliliği yatırımlarını yaygınlaştırmak için 2009’da Türkiye’de bir ilk olarak EKOkredi’yi geliştirdik. Enerji tasarrufunu yaygınlaştırmak ve doğal kaynakların sürdürülebilirliğine destek olmak amacıyla sunduğumuz bu ürün ile bireylerin, çiftçi, esnaf ve işletmelerin enerji verimliliği yatırımlarını uygun koşullarda finanse ediyoruz. EKOkredi ile bugüne kadar yaklaşık 682 milyon TL’yi aşkın finansman desteği sağladık ve 80 bini aşkın kişiyi enerji tasarrufu ile tanıştırdık. EKOkredi kapsamında ayrıca reel sektör iş birliklerine de imza atarak, bu konudaki farkındalığın arıttırılmasına destek veriyoruz.

DIŞ TİCARETTE ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ
Diğer yandan, ihracata yeni başlayan KOBİ’lerimize, uzman kadromuzla dış ticaret belge hazırlama sürecinin her aşamasında “ücretsiz dış ticaret danışmanlık ve belge hazırlama” hizmeti sunuyoruz. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan bu hizmet sayesinde, dış ticaret işlemi gerçekleştiren KOBİ’lerimizin işlemleri en kısa sürede eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde tamamlanıyor. Banka olarak, değişen mevzuatlar ve uygulamalar konusunda da KOBİ’lerimize danışmanlık hizmeti sunuyoruz. İşletme sahibi müşterilerimiz, bankamızın “Üretene Destek Hattı” aracılığıyla hukuki danışmanlıktan mali müşavirliğe, otel bilgi servisinden rezervasyona, kongre-fuarlara ve konferans organizasyonuna kadar geniş yelpazedeki danışmanlık hizmetlerinden hiçbir ücret ödemeden yararlanabiliyorlar. Şekerbank olarak ayrıca, çekle ödemelerin daha güvenli hale getirilmesi amacıyla Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından geliştirilen Kare Kodlu Çek’i Türkiye’de müşterilerinin hizmetine sunan ilk banka olduk.”
Gündem Arşivi
ODA AİDAT BORÇ YAPILANDIRMA KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI HAKKINDA TÜM BİLGİLER KOBİ'LERE NEFES KREDİSİ BAŞKAN KARATAŞ GÜVEN TAZELEDİ FATSO'DAN KURSİYERLERE SERTİFİKA TÖRENİ FATSA OSB'DE İSTİHDAM SAYISI 3700'E ULAŞTI FATSA'DAKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN KIŞLIK YARDIMLARI YAPILDI ÇAMAŞ İLÇESİNDE ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK ÇAMAŞ BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİK ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMLARIMIZ ÇAMAŞ İLÇESİNDE DEVAM ETTİ AYBASTI ÇATALPINAR VE KABATAŞ İLÇELERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMDA BULUNDUK AYBASTI VE ÇATALPINAR İLÇELERİNDE KAYMAKAMLARI ZİYARET ETTİK AYBASTI KABATAŞ VE ÇATALPINAR İLÇELERİNDE ODA BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİK AYBASTI'DAKİ ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK BAŞKANIMIZDAN ODALARA ZİYARET KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİN 2. GRUBU BAŞLADI HER İLÇEDE 1 KÜTÜPHANE PROJEMİZİN 3.SÜ AÇILDI KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN BİRİNCİSİ TAMAMLANDI BAŞKANIMIZDAN BASIN KURULUŞLARINA ZİYARET ODAMIZ BÜNYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI KÜTÜPHANEMİZ TAMAMLANIYOR KORGAN Ve KUMRU İLÇELERİNDE ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMLARIMIZ SÜRÜYOR TKDK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI MİLLETVEKİLİMİZ ERGÜN TAŞCI'DAN TEKSTİL KURSUMUZA ZİYARET SANAYİYE DAYALI BİR EKONOMİYE GEÇMELİYİZ İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK İŞ GARANTİLİ İSTİHDAN KURSLARININ 13.SÜ BAŞLADI FATSA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ'NDEN BAŞKANIMIZA ZİYARET KURS BAŞVURULARI BAŞLADI İMALATÇI KOBİLERE 1 MİLYON DESTEK İŞ'DE KADINLAR PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI FATSO'DAN FINDIK DEĞERLENDİRMESİ FATSA'DAKİ STK'LARDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI KORGAN İLÇEMİZDE MALİ MÜŞAVİRLİK BÜROSU AÇILDI BAŞARILI ÖĞRENCİLER FATSO TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ FATSO GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ FATSO'DAN HER İLÇEYE 1 KÜTÜPHANE PROJESİ T.O.B.B. 73. GENEL KURULUNA KATILDIK EĞİTİM FAALİYETLERİMİZE KATILACAK KURSİYER LİSTESİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİMİZİN İKİNCİSİ TAMAMLANDI BAŞKANIMIZ POLİS TEŞKİLATININ 172. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI FATSO'DA E-İMZA DÖNEMİ KONFERANSIMIZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ ORDİF 52 İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM FUARI 30 MART'TA AÇILIYOR FATSA'DA ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK PROGRAMLARI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİMİZİN İLKİ TAMAMLANDI FATSO ÇALIŞIYOR ÜLKE KAZANIYOR SEÇ MARKET FATSA ŞUBESİ HİZMETE AÇILDI DÖRDÜNCÜ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVI YAPILDI

Girişimciler
Meslek Grupları
Genç Girişimciler

Kadın Girişimciler
Üye Bilgi Servisi
Meslek Grupları
Odamıza üye firmaların bilgilerine ulaşmak için açılacak olan forma aradığınız firmaya ait Üye Sicil No, Ticaret Sicil No, Vergi Numarası ve Nace Kodu bilgilerini girerek sorgulama yapabilirsiniz.
Arama formuna erişim için tıklayınız.
Meslek Grupları
Meslek Grupları
AB
Nace Rev.2
AB
Meslek gruplarımızın Nace Rev formatında listesi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bağlantılar
Bağlantılar
Avrupa İşletmeler Ağı
Avrupa İşletmeler Ağı
TOBB TV
TOBB TV
Tek Hedef Bilişim
Tek Hedef Bilişim
Kobi Bilgi Sitesi
Kobi Bilgi Sitesi
TEB Kobi TV
TEB Kobi TV
Rekabet Kurumu
Rekabet Kurumu
Yeni Türk Ticaret Kanununa Hazır mısınız?
Yeni Türk Ticaret Kanununa Hazır mısınız?
T.O.B.B Fatsa Belediyesi 19 Mayıs Üniversitesi Ordu Üniversitesi Türkiye