Gündem Fatso Gündemi

FATSA'YA YAPIMI PLANLANAN YATIRIMLAR DEĞERLENDİRİLDİ
04 Mayıs 2016 Salı / 15:57:16

FATSOFatsa Ticaret ve Sanayi Odası organizesinde Fatsalı İş adamlarının katılımları ile Ordu Büyükşehir Belediyesi Kamu özel İşbirliği yatırımları proje toplantısı gerçekleştirildi.
Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda gerçekleşen toplantıya Ordu Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çoruh, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Büyükşehir Belediyemiz Proje Danışmanı Mehmet Ali Ergin, Ak Parti İlçe Başkanı Abdullah Uçar, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Aktepe ve İbrahim Eroğlu, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş ve iş adamları katıldı.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Kamu özel İşbirliği yatırımları proje toplantısının açılış konuşmasını yapan Ordu Büyükşehir Belediyemiz Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyemizin ikinci yılını doldurması nedeniyle bu zamana kadar yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.

Daha sonra Fatsa’ya özgü yatırımları Kamu özel işbirliği şeklinde bir değerlendirmesini yaptı. Çöpoğlu Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla yerel yönetimler anlamında Ordu’da yeni bir dönem başladığını belirterek, “Yeni kurulan Büyükşehir Belediyeleri arasında Ordu ilk 5’in altına hiçbir zaman inmedi. İş başına gelir gelmez ilk olarak Ordu ilimizin en büyük sorunu olan yol ve su konusunda iki büyük ihale gerçekleştirdik. Bunun yanında biz Fatsa için yapacağımız projelere Fatsa’daki iş adamlarımızın talip olmasını istiyoruz. Olmazlarsa diğer illerden, hiç yatırımcı çıkmazsa projeler sahipsiz kalmayacak ve Büyükşehir Belediyemiz bütçesinden yapılacak.” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Ordu Büyükşehir Belediye Proje Danışmanı Mehmet Ali Ergin Melet ve çevresi kentsel tasarım projesi, Ordu AVM Projesi, Fatsa Otogar Projesi, Ünye Çamlık Projesi, Fatsa Atatürk Parkı Projesi hakkında bilgiler verdi.

Ordu ilinin tamamına yapılması planlanan Kamu Özel İşbirliği Yatırımları tanıtımını beraberce izlediklerini söyleyen Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş ise, “İnşallah bu ve buna benzer güzel yatırımların Ordu ilimizin tamamına kazandırdıkları için Ordu Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ederiz. İnşallah burada bu tarz projeleri destekleyecek veya bu projelerin içerisinde olacak çok değerli yatırımcılarımızın da katkı sağladığına inandığım böyle güzel düşünceyi bizimle paylaştığı için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz başta olmak üzere tüm ekibine teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

“YAPILAN HER PROJE BİZLERİ HEYECANLANDIRIYOR”
Yapılan her projenin kendilerini heyecanlandırdığını belirten Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar gelinen süreçte gerçekten çok ciddi mesafeler aldığımızı söylemek istiyorum. Ordu Büyükşehir Belediyemizin uzun vadeli 10 senelik 20 senelik 30 senelik yatırımları planlama aşamasına gelmiş olması çok sevindirici. İnşallah bu dönemin sonunda bunların çok daha fazlasını görmüş olacağız ben buna yürekten inanıyorum. Her bir yatırım bizim için yapılmış yatırım. Ben bazen gezmek amaçlı ailemle birlikte Fatsa dışına gidiyorum Trabzon'a alışveriş yapmaya Ordu'ya kahve içmeye gidiyorum görüyorum ki Fatsa ilçemize de dışarılardan gelenler var. Terme’den, Çarşamba'dan Ünye'den Ordu'dan gelenler var artık mesafeler çok kısaldı. O yüzden Fatsa'nın sahilindeki 10 kilometrenin dışına mutlaka çıkmalıyız. Bu nedenle Ordu’yu bir bütün düşünmekte fayda var. Fatsa'da yapılacak yatırımlar bizim için önemli. Bu manada Büyükşehir Belediyemiz ile beraber başta Enver Bey başta olmak üzere kendisine çok teşekkür ediyorum hangi projeyi Fatsa'da konuştuysak sadece Büyükşehir Belediyesi olarak kendi taahhüt ettiği projeler değil Fatsa Belediyesi olarak bizim de taahhüt ettiğimiz projeler şu anda Büyükşehir Belediyemiz hepsini üstlenmiş durumda. Büyükşehir Belediyemiz bu taahhütlerin birçoğunu projelendirilmiş ihaleye çıkmış durumda. Geriye kalanların her birinde de planlamaya almış durumda. Biz şimdi kamu özel işbirliği yatırımlarımıza Fatsa'daki girişimcilerimizin de bu projelerde yer almasını istiyoruz. Biz geçen dönem bunun daha küçük ölçeğini Fatsa'da hayata geçirmiştik. Şimdi burada Yap işlet devret modeliyle Otogarın oradaki proje üzerinde odaklandık. Bu proje bizim sonuna kadar desteklediğimiz ve bizi heyecanlandıran proje. Burası için fikirden fikir doğuyor. Bu projede Ben otel olmasını arzu ediyorum. Neden Fatsa'da konaklama merkezi olmasın. Biz Fatsa'da bakıp giden değil konaklayıp giden turist istiyoruz. Fatsa bu potansiyele sahip. Biz Gürcistan'a Rusya'ya giden transit yolun boğazındayız. O yüzden yatırımcı iş adamlarımızdan buna benzer tekliflerde bekliyoruz bundan sonra bu tarz projelerin devam edeceğine inanıyorum. Bütün bu projelerin hazırlanmasında emeği geçen, her bir Projenin de altına imzasını atan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'a ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.
Gündem Arşivi
MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM-SATIM İŞLEMLERİ ODA AİDAT BORÇ YAPILANDIRMA KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI HAKKINDA TÜM BİLGİLER KOBİ'LERE NEFES KREDİSİ BAŞKAN KARATAŞ GÜVEN TAZELEDİ FATSO'DAN KURSİYERLERE SERTİFİKA TÖRENİ FATSA OSB'DE İSTİHDAM SAYISI 3700'E ULAŞTI FATSA'DAKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN KIŞLIK YARDIMLARI YAPILDI ÇAMAŞ İLÇESİNDE ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK ÇAMAŞ BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİK ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMLARIMIZ ÇAMAŞ İLÇESİNDE DEVAM ETTİ AYBASTI ÇATALPINAR VE KABATAŞ İLÇELERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMDA BULUNDUK AYBASTI VE ÇATALPINAR İLÇELERİNDE KAYMAKAMLARI ZİYARET ETTİK AYBASTI KABATAŞ VE ÇATALPINAR İLÇELERİNDE ODA BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİK AYBASTI'DAKİ ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK BAŞKANIMIZDAN ODALARA ZİYARET KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİN 2. GRUBU BAŞLADI HER İLÇEDE 1 KÜTÜPHANE PROJEMİZİN 3.SÜ AÇILDI KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN BİRİNCİSİ TAMAMLANDI BAŞKANIMIZDAN BASIN KURULUŞLARINA ZİYARET ODAMIZ BÜNYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI KÜTÜPHANEMİZ TAMAMLANIYOR KORGAN Ve KUMRU İLÇELERİNDE ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMLARIMIZ SÜRÜYOR TKDK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI MİLLETVEKİLİMİZ ERGÜN TAŞCI'DAN TEKSTİL KURSUMUZA ZİYARET SANAYİYE DAYALI BİR EKONOMİYE GEÇMELİYİZ İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK İŞ GARANTİLİ İSTİHDAN KURSLARININ 13.SÜ BAŞLADI FATSA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ'NDEN BAŞKANIMIZA ZİYARET KURS BAŞVURULARI BAŞLADI İMALATÇI KOBİLERE 1 MİLYON DESTEK İŞ'DE KADINLAR PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI FATSO'DAN FINDIK DEĞERLENDİRMESİ FATSA'DAKİ STK'LARDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI KORGAN İLÇEMİZDE MALİ MÜŞAVİRLİK BÜROSU AÇILDI BAŞARILI ÖĞRENCİLER FATSO TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ FATSO GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ FATSO'DAN HER İLÇEYE 1 KÜTÜPHANE PROJESİ T.O.B.B. 73. GENEL KURULUNA KATILDIK EĞİTİM FAALİYETLERİMİZE KATILACAK KURSİYER LİSTESİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİMİZİN İKİNCİSİ TAMAMLANDI BAŞKANIMIZ POLİS TEŞKİLATININ 172. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI FATSO'DA E-İMZA DÖNEMİ KONFERANSIMIZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ ORDİF 52 İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM FUARI 30 MART'TA AÇILIYOR FATSA'DA ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK PROGRAMLARI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİMİZİN İLKİ TAMAMLANDI FATSO ÇALIŞIYOR ÜLKE KAZANIYOR SEÇ MARKET FATSA ŞUBESİ HİZMETE AÇILDI

Girişimciler
Meslek Grupları
Genç Girişimciler

Kadın Girişimciler
Üye Bilgi Servisi
Meslek Grupları
Odamıza üye firmaların bilgilerine ulaşmak için açılacak olan forma aradığınız firmaya ait Üye Sicil No, Ticaret Sicil No, Vergi Numarası ve Nace Kodu bilgilerini girerek sorgulama yapabilirsiniz.
Arama formuna erişim için tıklayınız.
Meslek Grupları
Meslek Grupları
AB
Nace Rev.2
AB
Meslek gruplarımızın Nace Rev formatında listesi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bağlantılar
Bağlantılar
Avrupa İşletmeler Ağı
Avrupa İşletmeler Ağı
TOBB TV
TOBB TV
Tek Hedef Bilişim
Tek Hedef Bilişim
Kobi Bilgi Sitesi
Kobi Bilgi Sitesi
TEB Kobi TV
TEB Kobi TV
Rekabet Kurumu
Rekabet Kurumu
Yeni Türk Ticaret Kanununa Hazır mısınız?
Yeni Türk Ticaret Kanununa Hazır mısınız?
T.O.B.B Fatsa Belediyesi 19 Mayıs Üniversitesi Ordu Üniversitesi Türkiye