Gündem Fatso Gündemi

FATSO'DAN İSTİŞARE TOPLANTISI
17 Ekim 2016 Pazartesi / 12:33:52

FATSOFatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO) organizasyonuyla düzenlenen ve AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Ergün Taşçı ile Metin Gündoğdu’nun da katıldığı toplantıda Fatsa’nın sorunları masaya yatırıldı.
Bir restoranda gerçekleşen toplantıya, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, 16 Temmuz gecesi Fatsa’da sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerle birlikte çok güzel birliktelik yaşandığını belirterek, "Bu manzara benin çok hoşuma gitti açıkçası. Fatsa Organize Sanayi Bölgesi dünyanın 50 tane ülkesine ihracat yapar konuma geldi. Karadeniz Bölgesi’nin en fazla istihdam yapan OSB’sine sahibiz. Bu yeterli mi? Değil. Şimdi bin dönümlük ek bir Organize Sanayi Bölgesi için girişimlerimizi yaptık. 2017 yatırım programına alınması için başvurumuzu gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreç siyasi iradenin ortaya koyacağı performans. Diğer en önemli iki sorunumuz çevre yolu ve eğitimdir" dedi.


Fatsa’nın süreli büyüyen ve gelişen bir şehir olduğunu ifade eden Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise, "Fatsamız 24 saat nüfus artışı olan bir şehir. Bu sebeple yatırımların aynı artışla tabelaya bakmaksızın ilçemize kazandırılması gerekiyor. Hükümetimizin devletimizin yapacağı yatırımlar yerelde de belediyemiz ve büyükşehir belediyemizin yapacağı yatırımlar inşallah Fatsa ilçemiz için bundan sonra bundan sonraki süreçte de bir kan olacak bir can olacak. Değerli yatırımcılarımızın yatırımları da bunları destekleyecek. Sadece belediyelerin yapacağı hizmetlerle bu iş olmaz. Fatsa ilçemizin en önemli birinci konusu Organize Sanayi Bölgesi’nin büyümesidir. Belki herkes görmüyor ama Fatsa Organize Sanayi Bölgesi çok ciddi çalışan bir sanayi, 500 dönüm fiilen dolmuş durumda. Şu anda 500 dönümü dolmuş olan organizeye bir buçuk yıl önce bin 500 dönüme çıkarmak için karar aldık. Geçen hafta Sanayi Bakanlığı’na müracaatlarımızı yaptık. 2017 yatırım programına kamulaştırma kararı için bütçeye koyması gereken siyasi irade takibi var biz bunu takip ediyoruz. Sayın başbakan yardımcımız ve milletvekillerimiz ile takipçisi olacağız. Bu konuda geceli gündüzlü bir çalışma programımız var. Bu aşamaya kolay gelinmedi" diye konuştu.


"Çevre yolu yapılması bir devlet meselesi haline geldi"
İlçenin en önemli sorunlarından birisinin de çevre yolu sorunu olduğunu hatırlatan Başkan Anlayan, "Daha önce çevre yolu ile alakalı bir proje vardı, onu belediye olarak biz iptal ettirdik. Çünkü bu proje biraz şehir içerisinden geçiyordu. Şehri bölmesin diye bu projeyi iptal ettirdik. İmar açısından, şehircilik açısından uygun bulmadığımız için bu proje iptal olmuştu. Şehrin arkasından geçmesi gereken bir proje olduğunu düşündük ve yeniden revize ettirmeyi düşündük. Şimdi imar planının tamamen dışından geçecek bir çevre yolu projesi Karayolları Genel Müdürlüğünün ve bakanlığımızın programında. Proje çalışması fizibilite seviyesinde biz şimdi konuyu bizzat takip ediyoruz. Milletvekilimiz Ergün bey de konuyu önemle takip ediyor. Ünye çevre yolu bitti. Ordu çevre yolu bitiyor. Sırada Fatsa çevre yolu var. Fatsa uluslararası transit bir yol. Bu manada Fatsa uluslararası bir geçiş güzergahı olduğu için çevre yolu yapılması bir devlet meselesi haline geldi. Bu yüzden planladığımızdan kısa sürede hayata geçecek diye düşünüyorum. Üçüncü en önemli sorun eğitim konusu. Zamanında bölüm konusunda yanlış bir tercih olmuştur. O tarihte bölüm tercihi yapan hükümetimiz olmamıştır. Bölüm tercihini iyi niyetle o tarihte bu işi yapan bazı sivil toplum kuruluşları olmuştur. Deniz Bilimleri Fakültesi o tarihte bir karara bağlanmıştı. Yanlış bölüm olduğunu o gün söylemiştim, bugün de aynı şeyi söylüyorum. Biz sadece tabela üniversitesi istemiyoruz. Birçok bölümleriyle tercih edilen üniversite istiyoruz. Bunu sadece ticareten değil eğitim seviyesi yükselen bir şehirde sosyal hayatına katkı sağlayacağına inandığımız için istiyoruz. Fatsa Belediyesi olarak biz, büyükşehir belediyesi olarak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz hangi projeyi söz verdiyse hepsinin de arkasındayız. Geçtiğimiz 2 yıl yeni bir yapılanma ile geçti. Projelerimizin hemen hepsi aşağı yukarı bitme aşamasına geldi. Birçoğu yılbaşına kadar ihaleye çıkacak. 2017 yılında birçok projenin başlayacağını söyleyebilirim" şeklinde konuştu.

Toplantıda sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de taleplerini dikkatle dinleyen AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu bütün konuların takipçisi olduklarını ve bundan sonra da önemle takip edeceklerini bu bakımdan çok faydalı bir toplantı geçtiğini ifade etti.
Gündem Arşivi
ODA AİDAT BORÇ YAPILANDIRMA KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI HAKKINDA TÜM BİLGİLER KOBİ'LERE NEFES KREDİSİ BAŞKAN KARATAŞ GÜVEN TAZELEDİ FATSO'DAN KURSİYERLERE SERTİFİKA TÖRENİ FATSA OSB'DE İSTİHDAM SAYISI 3700'E ULAŞTI FATSA'DAKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN KIŞLIK YARDIMLARI YAPILDI ÇAMAŞ İLÇESİNDE ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK ÇAMAŞ BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİK ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMLARIMIZ ÇAMAŞ İLÇESİNDE DEVAM ETTİ AYBASTI ÇATALPINAR VE KABATAŞ İLÇELERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMDA BULUNDUK AYBASTI VE ÇATALPINAR İLÇELERİNDE KAYMAKAMLARI ZİYARET ETTİK AYBASTI KABATAŞ VE ÇATALPINAR İLÇELERİNDE ODA BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİK AYBASTI'DAKİ ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK BAŞKANIMIZDAN ODALARA ZİYARET KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİN 2. GRUBU BAŞLADI HER İLÇEDE 1 KÜTÜPHANE PROJEMİZİN 3.SÜ AÇILDI KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN BİRİNCİSİ TAMAMLANDI BAŞKANIMIZDAN BASIN KURULUŞLARINA ZİYARET ODAMIZ BÜNYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI KÜTÜPHANEMİZ TAMAMLANIYOR KORGAN Ve KUMRU İLÇELERİNDE ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMLARIMIZ SÜRÜYOR TKDK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI MİLLETVEKİLİMİZ ERGÜN TAŞCI'DAN TEKSTİL KURSUMUZA ZİYARET SANAYİYE DAYALI BİR EKONOMİYE GEÇMELİYİZ İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK İŞ GARANTİLİ İSTİHDAN KURSLARININ 13.SÜ BAŞLADI FATSA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ'NDEN BAŞKANIMIZA ZİYARET KURS BAŞVURULARI BAŞLADI İMALATÇI KOBİLERE 1 MİLYON DESTEK İŞ'DE KADINLAR PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI FATSO'DAN FINDIK DEĞERLENDİRMESİ FATSA'DAKİ STK'LARDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI KORGAN İLÇEMİZDE MALİ MÜŞAVİRLİK BÜROSU AÇILDI BAŞARILI ÖĞRENCİLER FATSO TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ FATSO GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ FATSO'DAN HER İLÇEYE 1 KÜTÜPHANE PROJESİ T.O.B.B. 73. GENEL KURULUNA KATILDIK EĞİTİM FAALİYETLERİMİZE KATILACAK KURSİYER LİSTESİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİMİZİN İKİNCİSİ TAMAMLANDI BAŞKANIMIZ POLİS TEŞKİLATININ 172. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI FATSO'DA E-İMZA DÖNEMİ KONFERANSIMIZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ ORDİF 52 İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM FUARI 30 MART'TA AÇILIYOR FATSA'DA ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK PROGRAMLARI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİMİZİN İLKİ TAMAMLANDI FATSO ÇALIŞIYOR ÜLKE KAZANIYOR SEÇ MARKET FATSA ŞUBESİ HİZMETE AÇILDI DÖRDÜNCÜ MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SINAVI YAPILDI

Girişimciler
Meslek Grupları
Genç Girişimciler

Kadın Girişimciler
Üye Bilgi Servisi
Meslek Grupları
Odamıza üye firmaların bilgilerine ulaşmak için açılacak olan forma aradığınız firmaya ait Üye Sicil No, Ticaret Sicil No, Vergi Numarası ve Nace Kodu bilgilerini girerek sorgulama yapabilirsiniz.
Arama formuna erişim için tıklayınız.
Meslek Grupları
Meslek Grupları
AB
Nace Rev.2
AB
Meslek gruplarımızın Nace Rev formatında listesi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bağlantılar
Bağlantılar
Avrupa İşletmeler Ağı
Avrupa İşletmeler Ağı
TOBB TV
TOBB TV
Tek Hedef Bilişim
Tek Hedef Bilişim
Kobi Bilgi Sitesi
Kobi Bilgi Sitesi
TEB Kobi TV
TEB Kobi TV
Rekabet Kurumu
Rekabet Kurumu
Yeni Türk Ticaret Kanununa Hazır mısınız?
Yeni Türk Ticaret Kanununa Hazır mısınız?
T.O.B.B Fatsa Belediyesi 19 Mayıs Üniversitesi Ordu Üniversitesi Türkiye