Gündem Fatso Gündemi

KOBİ'LERE NEFES KREDİSİ
13 Nizan 2018 Cuma / 22:12:45

FATSOFATSO’dan KOBİ’lerimize “Nefes” Kredisi

Odamız üyesi KOBİ’lere Aylık %0,99 Faiz Oranlı Kredi İmkanı

Ülke ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere TOBB tarafından, Oda ve Borsaların katılımı ile bir kredi kampanyası başlatılmıştır.

Kampanya çerçevesinde Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası üyesi KOBİ’lere özel olarak Odamızın katkıları ile kredi hacmi yaratılmıştır.

“Nefes Kredisi” olarak adlandırılan kredi kampanyası kapsamında teminat yetersizliği nedeniyle kredi alamayan KOBİ’lerimize Kredi Garanti Fonu kefil olmakta ve bu proje kapsamında KOBİ’lere %85 oranında Hazine garantili kefalet sağlamaktadır.

Kredi başvurusunda bulunmak isteyen Odamız üyesi firmalar Odamızdan alacakları Faaliyet Belgesi ile Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Denizbank ‘ ın tüm şubelerine müracaat edebilirler.

Kredi Kullanım Şartları
• Kredinin brüt faiz oranı aylık %0,99’dur (yıllık % 11,88).
• Kredi vadesi, ilk 6 ay ana para ödemesiz sadece faiz ödemeli, takip eden 12 ay eşit taksit ödemeli olacak şekilde toplam 18 ay’dır.
• Kredi azami limiti 50.000.- TL’dir.
• Kredilendirmede tüm risk ve teminatlandırma ilgili bankalara ve Kredi Garanti Fonu’na (KGF) aittir. KGF, KOBİ’lere %85 oranında Hazine destekli kefalet sağlamaktadır.
• Bankaların TOBB Nefes Kredisi için alacağı masraf, kefalet oranının %0,03’ü (onbinde üç) ile sınırlıdır (azami 51 TL).
Başvuru Süreci
• Kredi başvurusunda bulunmak isteyen FATSO üyesi firmaların öncelikle Odamızdan “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli Faaliyet Belgesi temin etmeleri gerekmektedir.
• Daha sonra firmalarımızın bu Faaliyet Belgesi ile birlikte Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Denizbank ’ ın tüm şubelerine başvurarak bankanın talep edeceği kredi evrakları ile Kredi başvurusu müracaatını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kredi talebi ile ilgili nihai değerlendirme ilgili bankalar tarafından yapılacaktır.
Gündem Arşivi
TÜRKİYE 100 LİSTESİNDE YER ALMA FIRSATI EN BÜYÜK SIKINTI YÜKSEK FAİZ ENFLASYONLA MÜCADELE "YERLİ ÜRETİM" LOGO KULLANMA ZORUNLULUĞU MOTORLU KARA TAŞITLARI ALIM-SATIM İŞLEMLERİ ODA AİDAT BORÇ YAPILANDIRMA KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI HAKKINDA TÜM BİLGİLER KOBİ'LERE NEFES KREDİSİ BAŞKAN KARATAŞ GÜVEN TAZELEDİ FATSO'DAN KURSİYERLERE SERTİFİKA TÖRENİ FATSA OSB'DE İSTİHDAM SAYISI 3700'E ULAŞTI FATSA'DAKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN KIŞLIK YARDIMLARI YAPILDI ÇAMAŞ İLÇESİNDE ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK ÇAMAŞ BELEDİYE BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİK ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMLARIMIZ ÇAMAŞ İLÇESİNDE DEVAM ETTİ AYBASTI ÇATALPINAR VE KABATAŞ İLÇELERİNDE ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMDA BULUNDUK AYBASTI VE ÇATALPINAR İLÇELERİNDE KAYMAKAMLARI ZİYARET ETTİK AYBASTI KABATAŞ VE ÇATALPINAR İLÇELERİNDE ODA BAŞKANLARINI ZİYARET ETTİK AYBASTI'DAKİ ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK BAŞKANIMIZDAN ODALARA ZİYARET KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNİN 2. GRUBU BAŞLADI HER İLÇEDE 1 KÜTÜPHANE PROJEMİZİN 3.SÜ AÇILDI KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİN BİRİNCİSİ TAMAMLANDI BAŞKANIMIZDAN BASIN KURULUŞLARINA ZİYARET ODAMIZ BÜNYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI KÜTÜPHANEMİZ TAMAMLANIYOR KORGAN Ve KUMRU İLÇELERİNDE ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİK İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERİMİZE KIŞLIK YARDIMLARIMIZ SÜRÜYOR TKDK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI MİLLETVEKİLİMİZ ERGÜN TAŞCI'DAN TEKSTİL KURSUMUZA ZİYARET SANAYİYE DAYALI BİR EKONOMİYE GEÇMELİYİZ İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK İŞ GARANTİLİ İSTİHDAN KURSLARININ 13.SÜ BAŞLADI FATSA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ'NDEN BAŞKANIMIZA ZİYARET KURS BAŞVURULARI BAŞLADI İMALATÇI KOBİLERE 1 MİLYON DESTEK İŞ'DE KADINLAR PROJESİ KAPANIŞ TOPLANTISI FATSO'DAN FINDIK DEĞERLENDİRMESİ FATSA'DAKİ STK'LARDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI KORGAN İLÇEMİZDE MALİ MÜŞAVİRLİK BÜROSU AÇILDI BAŞARILI ÖĞRENCİLER FATSO TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ FATSO GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ FATSO'DAN HER İLÇEYE 1 KÜTÜPHANE PROJESİ T.O.B.B. 73. GENEL KURULUNA KATILDIK EĞİTİM FAALİYETLERİMİZE KATILACAK KURSİYER LİSTESİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİMİZİN İKİNCİSİ TAMAMLANDI BAŞKANIMIZ POLİS TEŞKİLATININ 172. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI FATSO'DA E-İMZA DÖNEMİ KONFERANSIMIZ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ ORDİF 52 İNSAN KAYNAKLARI VE İSTİHDAM FUARI 30 MART'TA AÇILIYOR

Girişimciler
Meslek Grupları
Genç Girişimciler

Kadın Girişimciler
Üye Bilgi Servisi
Meslek Grupları
Odamıza üye firmaların bilgilerine ulaşmak için açılacak olan forma aradığınız firmaya ait Üye Sicil No, Ticaret Sicil No, Vergi Numarası ve Nace Kodu bilgilerini girerek sorgulama yapabilirsiniz.
Arama formuna erişim için tıklayınız.
Meslek Grupları
Meslek Grupları
AB
Nace Rev.2
AB
Meslek gruplarımızın Nace Rev formatında listesi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bağlantılar
Bağlantılar
Avrupa İşletmeler Ağı
Avrupa İşletmeler Ağı
TOBB TV
TOBB TV
Tek Hedef Bilişim
Tek Hedef Bilişim
Kobi Bilgi Sitesi
Kobi Bilgi Sitesi
TEB Kobi TV
TEB Kobi TV
Rekabet Kurumu
Rekabet Kurumu
Yeni Türk Ticaret Kanununa Hazır mısınız?
Yeni Türk Ticaret Kanununa Hazır mısınız?
T.O.B.B Fatsa Belediyesi 19 Mayıs Üniversitesi Ordu Üniversitesi Türkiye